Být šťastná porodní asistentka

341
Neohodnoceno

Představujeme Vám odbornou publikaci pro porodní asistentky, která je tak trošku splněným snem :-).

 

Když se v mé hlavě rodil nápad na sepsání publikace, bylo mi jasné, že bych chtěla, aby to bylo něco o komunitní porodní asistenci, ale i o porodnici ve Vrchlabí, porodech do vody a způsobu vykonávání naší práce tak, aby nám činila radost a pocit naplnění. Bylo rozhodnuto, bude to o pocitech...kniha se bude jmenovat Být šťastná porodní asistentka.

 

Je jasné, že každá z nás máme jinou cestu a jiné zdroje, které v nás rozprostírají pocity štěstí. Já popisuji svojí cestu a své vnímání porodní asistence. Moc děkuji svojí kolegyni a spoluautorce publikace, paní Mgr. Ireně Raisnerové, která velmi výrazně ovlivnila moje vnímání porodní asistence a naše cesta se spojila v tehdy ještě fungující ikonické porodnici ve Vrchlabí. Díky jejímu přičinění se v této publikaci můžete o porodnici ve Vrchlabí dozvědět více a také o samotných porodech do vody! Součástí kapitoly o porodech do vody jsou i závěry původního výzkumného šetření. 

 

Doufám, že Vám tato publikace přinese inspiraci a motivaci pro to vydat se svojí vlastní cestou a hledat pocity štěstí a naplnění, i když je naše profese velmi náročná a někdy i zraňující. 

Eva Hendrych Lorenzová

 

Klíčová slova: porodní asistence - filozofie a autonomie profese - možnosti poskytování péče - kompetence v porodní asistenci - porodnice ve Vrchlabí - porod do vody - komunitní porodní asistence - týmová práce v porodní asistenci - emocionální aspekty profese porodní asistence - výzvy v porodní asistenci - být šťastná porodní asistentka.

 

 


  • Momentálně nedostupné
0 Kč
Kategorie: ESHOP
Položka byla vyprodána...
 

Vydáno Západočeskou univerzitou v Plzni v roce 2020.

Za finanční podpory z grantového programu POSTDOC-20, grantového systému FZS ZČU v Plzni a projektu RKVII.

 

Dvojjazyčná publikace: aj - čj.

 

KNIHA JE V SOUČASNÉ DOBĚ ROZEBRÁNA, ZDE JE K DISPOZICI VE FORMÁTU PDF:

e-book.pdf (zcu.cz)

 

Citace publikace: Hendrych Lorenzová, E., Raisnerová, I. Být šťastná porodní asistentka. 1. vyd. Plzeň: Západočeská univerzita v Plzni, 2020. 136 s. ISBN: 978-80-261-0985-3.